Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

FejlbeskedNoter

CVR '%s' er ikke whitelisted for type %s

Hvis et givent CVR ikke er whitelisted for en af operationerne BLURRING eller SALT, gives denne fejlbesked. Kun CreateBlurring og GetCurrentSalt kan give denne fejl.

CVR '%s' mapper ikke til en SOR kode

CVR skal mappe til en SOR-kode for at en sløring kan oprettes.

CPR '%s' er ikke tilknyttet en borger

CVR skal være tilknyttet en borger for at sløring kan oprettes.

Brugertypen kan ikke bestemmes ud fra den medsendte sikkerhedsbillet

Denne fejl gives, hvis indholdet i sikkerhedsbilletten hverken matcher "sundhedsfaglig"- eller "system"-brugertypen.

Brugertypen kan ikke entydigt bestemmes ud fra den medsendte sikkerhedsbillet

Denne fejl gives, hvis man ikke ud fra sikkerhedsbilletten entydigt kan afgøre, om brugeren er en "sundhedsfaglig"- eller "system"-bruger.

Brugertypen '%s' er ikke understøttet

Fejlen gives lige nu kun hvis man forsøger at kalde GetBlurredOrganisations uden at være "system"-bruger.

Systembruger med clientName \"%s\" matcher ikke det forventede navn \"%s\"


Det clientName som STS'en er konfigureret med skal matche det navn som IDSAS er konfigureret med i property "idsas.allowed.client.system.name". Default value er "http://system.nspop.dk/sts".

Ingen salt var fundet.

Der er ingen salt Skal indsættes i databasen af driften.

Algoritme for pseudoanonymisering

...